IEEE Xplore

IEEE Electronic LIbrary (IEL) na platformie IEEE Xplore  to baza tworzona przez IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) oraz IET (Institution of Engineering and Technology), oferująca pełne teksty artykułów z czasopism (w tym ok. 230 tytułów bieżących IEEE i IET), materiałów konferencyjnych i norm z dziedziny informatyki, elektrotechniki, elektroniki oraz nauk pokrewnych. Baza rejestruje również publikacje przed ukazaniem się ich w druku.

Uwaga: od 1 stycznia 2021 r. z bazy IEL zostaną wyłączone czasopisma IET, które przejdą na model otwarty wraz archiwami od 2013 r. i będą dostępne na serwerze Wiley Online. Materiały konferencyjne IET oraz magazyn E&T pozostaną w bazie IEL.

Informacja o dostępnych publikacjach znajduje się na stronie Wirtualnej Biblioteki Nauki.

Pracownicy i doktoranci AGH mogą korzystać z Programu publikowania otwartego IEEE

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej Biblioteki Głównej AGH, tel. 12 617 32 15, e-mail: oin[at]bg.agh.edu[dot]pl